Zaproszenie na XIX Łódzką Konferencję Kardiologiczną – 16 marca 2013 roku

 

Mam zaszczyt w imieniu Komitetu Naukowego i Organizacyjnego zaprosić  na XIX edycję Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej,  która odbędzie się 16 marca 2013 roku. Długoletnia historia naszej konferencji uwieńczona pełnoletniością („osiemnastkę” celebrowaliśmy  w marcu 2012) wzbogaci się już niedługo o kolejny rozdział, jak zwykle dzięki wsparciu najznamienitszych krajowych ekspertów. Podobnie jak rok temu, zapraszamy do nowoczesnego  Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Łódzka Konferencja Kardiologiczna organizowana przez Katedrę Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi należy do posiadających najdłuższą tradycję w Polsce spotkań poświęconych zagadnieniom układu sercowo-naczyniowego i od wielu lat cieszy się niemalejącą popularnością w środowisku medycznym. Ogromna ilość nowych badań klinicznych, intensywny rozwój technologii medycznych i ciągłe dążenie do prewencji oraz skutecznego leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego nakazują ciągłą aktualizację wiedzy. Mamy zatem nadzieję, że nowoczesny, interdyscyplinarny program edukacyjny podobnie jak rok temu zachęci liczne grono lekarzy z naszego regionu do uczestnictwa.

W tym roku zaproponujemy zakres aktualnych zagadnień obejmujący częste, praktyczne problemy napotykane przez kardiologa, internistę i lekarza rodzinnego, przegląd najświeższych badań klinicznych oraz „gorące tamaty” medycyny układu krążenia, jak rola witaminy D czy leczenie arytmii i zespołu Eisenmengera. Wiele uwagi poświęcimy najaktualniejszym wytycznym postepowania w medycynie układu krążenia !

Serdecznie zapraszamy do udziału w największej konferencji edukacyjnej w regionie – 16 marca wypada pokazać się w Centrum Dydaktycznym na „Dzięwiętnastej Łódzkiej”!

 

Strona konferencji  http://www.lkk.com.pl/