XX Łódzka Konferencja Kardiologiczna

Serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowej, XX edycji Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej

Nasza konferencja stanowi od lat najważniejsze cykliczne wydarzenie edukacyjne w makroregionie, przyciągając zainteresowanych chorobami układu krążenia kardiologów, internistów i lekarzy ogólnych. Konferencja jest tradycyjnie jednodniowa i zapewnia spotkanie i możliwość dyskusji z najwybitniejszymi ekspertami, wśród których będą obecni konsultant krajowy w zakresie kardiologii prof. Grzegorz Opolski i Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego prof. Zbigniew Kalarus.

W tym roku profil tematyczny konferencji jest wyjątkowo szeroki – kontynuujemy cykl   wspólnych tematów kardiologa, internisty, lekarza rodzinnego – tym  razem  w  ujęciu „Koalicji  na   rzecz  redukcji   ryzyka”, przybliżając  wiedzę  o   najnowszych   wytycznych  postępowania  w prewencji i terapii.

Zamierzamy też zainteresować specjalistów informacjami o najnowszych, stosowanych w naszej Klinice metodach leczenia jak denerwacja tętnic nerkowych czy nowoczesna elektroterapia. Skoncentrujemy się także na postępach leczenia farmakologicznego.

Najważniejsze informacje z ostatnich miesięcy z punktu widzenia pracy kardiologa zostaną przekazane podczas tzw. Gorącej Linii, sesji, w programie której przewidziano m.in. omówienie nowych badań klinicznych i najważniejszych wydarzeń kardiologicznych mijającego roku.

Serdecznie zapraszamy 15 marca 2014 r. do Centrum Dydaktycznego UMED w Łodzi – będzie jubileusz, a może i niespodzianki?

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie: www.lkk.umed.pl

Przewodniczący 20. Łódzkiej Konferencji Kardiologicznej
prof. dr hab. n. med. Jarosław Damian Kasprzak