XII Forum Kardiologii Obrazowej

W dniu 24.03.2018 r. w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbyło się XII Forum Kardiologii Obrazowej, którego tematem przewodnim były nowości w dziedzinie obrazowania serca i naczyń. Spotkanie to zostało zorganizowane przez Katedrę Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy współpracy Fundacji dla Uniwersytetu Medycznego. Przewodniczącymi komitetu naukowego byli prof. dr hab. med. Jarosław Damian Kasprzak i prof. dr hab. med. Piotr Lipiec. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem kardiologów, lekarzy chorób wewnętrznych i radiologów, jak również lekarzy innych specjalizacji, a także osób specjalizujących się i studentów medycyny.

Po raz kolejny konferencja została objęta patronatem European Association of Cardiovascular Imaging – Heart Imagers of Tomorrow (EACVI-HIT) oraz włączona do kalendarza obowiązkowych szkoleń akredytacyjnych Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego (SE PTK).

Jak co roku, w programie konferencji znalazła się sesja oparta  o prezentacje ciekawych przypadków przedstawionych przez doświadczonych echokardiografistów. Z dużym zainteresowanie spotkały się też dwie sesje poświęcone najnowszym wytycznym American Society of Echocardiography (ASE), European Association of Cardiovascular Imaging (EACVI) i SE PTK z 2016 i 2017. Złożona problematyka powyższych zagadnień prezentowana była przez najwyższej klasy specjalistów z zakresu kardiologii obrazowej.

Link do programu: http://forumkardiologii.umed.pl/program/