Wysoka pozycja Szpitala im. W Biegańskiego

Jednostka, w której mieści się Katedra Kardiologii – Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im dr Wł. Biegańskiego w Łodzi zajęła wysokie 21 miejsce w „Złotej Setce” -krajowym rankingu zabiegowych szpitali wielospecjalistycznych i onkologicznych uzyskując 838.87 punktów za 2013 rok. Nasz szpital wyprzedził również  prawie wszystkie inne placówki, osiągając 2 pozycję w województwie. O stałej tendencji wzrostowej poprawy zarządzania oraz jakości opieki nad pacjentem świadczy fakt, że w poprzednim roku ilość zdobytych przez nasz szpital punktów wynosiła tylko 790. W ocenie Centrum Monitorowania Jakości pracujemy zatem w najwyżej ocenianym szpitalu posiadającym profil kardiologiczny w regionie!

http://www.cmj.org.pl/ranking/wyniki_2013/index.php?typ=publiczne – publikacja dziennika „Rzeczpospolita”, w specjalnym dodatku do wydania z dnia 8 listopada 2013, zawiera rankingi „Rzeczypospolitej” i Centrum monitorowania Jakości:

  • Ranking „Złota setka”, obejmujący 100 wielospecjalistycznych szpitali zabiegowych
  • Ranking szpitali monospecjalistycznych, obejmujący 10 monospecjalistycznych szpitali zabiegowych
  • Ranking szpitali niezabiegowych obejmujący 10 jednostek
  • Rankingi wojewódzkie (zabiegowe), prezentujące wyniki w poszczególnych województwach z uwzględnieniem miejsca uzyskanego w wyżej wymienionych rankingach