Konferencja SENiT „Kasprowisko”

kasprowisko-logoW dniach 4 – 7 marca 2015 w Zakopanem odbyła się XXI Konferencja Szkoleniowa i XVII Konferencja Wspólna Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny oraz ISHNE.

Jest to Konferencja z bogatymi tradycjami, która do tej pory odbywała się w WDW Kościelisko, natomiast od tego roku przeniesiona została w nowe miejsce do hotelu Mercure Kasprowy – zyskując miano „Kasprowiska”. Zachowany został jednak charakter i dobrze znana formuła Konferencji, a zatem nie zabrakło Maratonu EKG, ciekawych wykładów, prezentacji przypadków, sesji plakatowych czy warsztatów.

 Zespół Kliniki Kardiologii UM jak co roku aktywnie uczestniczył w  Konferencji:

Profesor Małgorzata Kurpesa prowadziła warsztaty n.t. badania holterowskiego EKG, przedstawiła wykład na temat zespołu Brugadów oraz przypadki holterowskie z naszej pracowni. Razem z dr hab. Ewą Trzos przewodniczyła sesji n.t. „Nocne zaburzenia oddychania – aspekty nie tylko elektrokardiologiczne” (wykład prezentowała także dr n. med. Barbara Uznańska-Loch). Współprowadziła także sesję „Serce a środowisko” (wykłady przedstawiały też dr hab. Ewa Trzos i dr Urszula Cieślik-Guerra).

Profesor Jarosław Kasprzak i  dr hab. Jan Z. Peruga poprowadzili sesję dotyczącą  zaburzeń rytmu w kardiologii interwencyjnej, w której wygłosili wykłady na temat okluderów uszka lewego przedsionka oraz powikłań  towarzyszących leczeniu kardiomiopatii przerostowej.

Już na tych przykładach widać, jak różnorodna jest tematyka Konferencji „Kasprowisko”.

 W kadencji 2015-2017 Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny przewodniczy profesor Małgorzata Kurpesa, natomiast Sekretarzem została dr n. med. Barbara Uznańska-Loch. Dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału w kolejnej Konferencji SENiT, która odbędzie się już niedługo – w dniach 2 – 5 marca 2016 roku. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie http://konferencje.senit.pl/kasprowisko2016/