IX KONFERENCJA AITK

IX Konferencja Asocjacji Intensywnej Terapii Kardiologicznej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego – „Zagadki Intensywnej Terapii Kardiologicznej w 2021r.”

W dniu 15 maja 2021 r. miała miejsce IX Konferencja Asocjacji Intensywnej Terapii Kardiologicznej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju całość wydarzenia została przeprowadzona w formie online.

Omawiane w tym roku zagadnienia związane były z tematyką intensywnej terapii kardiologicznej. Obejmowały one zarówno analizę ciekawych przypadków klinicznych, jak i próbę przybliżenia nowych wytycznych związanych z leczeniem i diagnostyką kardiologiczną. Wiele prelekcji odnosiło się również do roli i sposobu leczenia kardiologicznego u pacjentów ze zdiagnozowanym COVID-19.

Właśnie z tym tematem zmierzył się prof. dr hab. med. Jarosław Kasprzak, który w ramach sesji- „Nigdy nie przestawaj się uczyć: perły intensywnej terapii kardiologicznej” przeprowadził wykład zatytułowany „Niestandardowe podejście do fibrynolizy w zatorach płucnych związanych z COVID-19″ oparty o COVIDOwe doświadczenia OINK i Zespołu nadciśnienia płucnego Kliniki.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania z pełnym programem forum.

Program forum

Link do wydarzenia: https://konferencja.intensywna.pl